Beh bude patriť ženám

Centrum Košíc bude V nedeľu 19. augusta patriť všetkým dievčatám a ženám milujúcim beh. Dnes už tradičný, a stále jediný ženský beh na východnom Slovensku, odštartuje priamo od Dómu sv. Alžbety.  

Dievčatá a ženy, ktoré by sa radi postavili na štart výnimočného bežeckého podujatia Velvet run budú zaujímať najmä odpovede na otázky kedy, kde a koľko. 

Velvet Run štartuje pri Dóme sv. Alžbety v nedeľu 19. augusta o 17.hodine. Na výber sú dve trate, kratšia 5 a dvojnásobná v dĺžke 10 kilometrov. Dievčatá od 12 do 15 rokov môžu štartovať iba na 5 kilometrovom okruhu, tie staršie si môžu vybrať  podľa chute a kondície. Štart oboch disciplín je spoločný a v cieli čaká na všetky bojovníčky zaslúžená medaila. Starostlivo premeraná trať, na ktorej konci čaká na víťazov i porazených čipová časomiera, vedie centrom Košíc a Mestským parkom.

Ambasádorkou projektu budú olympionička Katka Pejpková Berešová a sestry Velďákové, finančná riaditeľka spoločnosti  VSE Holding Alena Rozsypalová, naša najlepšia triatlonistka Romana Gajdošová, moderátorka Radka Kovaľ Mazáková, Športová osobnosť Košíc a premožiteľka La Manche Zuzana Jusková, speváčka Lilly Maničková, módna návrhárka Janka Poláková, generálna riaditeľka Košice:Dnes Alexandra Mihok Kvietková či Janka Poľová, ktorá sa cíti ako ryba vo vode s mikrofónom v rádiu Kiss.

Velvet Run je od svojho vzniku povestný najmä svojou neopakovateľnou atmosférou priateľstva, spolupatričnosti a radosti z behu. Takmer každý rok má podujatie okrem športového i charitatívny rozmer a nebude tomu inak ani tentoraz. Spolu s partnerom podujatia - Mary Kay padla v tomto roku voľba na neziskovú organizáciu Úsmev ako dar a projekt Vincentínum - Centrum pre rodiny Košice - Šaca, ktoré bude zabezpečovať pomoc a podporu pre ohrozené rodiny na východnom Slovensku. Už na prelome augusta a septembra by centrum malo prijať prvých ľudí v núdzi. Okrem finančnej pomoci bude môcť každá účastníčka pomôcť i materiálne, keďže organizátor a Úsmev ako dar zorganizujú počas Velvet Run-u veľkú charitatívnu zbierku nosenej obuvi s výstižným heslom „Vyzula si? Podaj ďalej!“. Účastníčky, ale i ktokoľvek iní, môže do zbierky prispieť akýmkoľvek druhom nosenej obuvi (dámske, pánske, detské), ktoré vďaka organizácii Úsmev ako dar ešte môžu urobiť radosť a poslúžiť.

Organizátori z Progress Promotion pripravili po minuloročnej úspešnej premiére opäť súťaž pre bežecké dvojice v kategórii „mama & dcéra“ alebo „sestra & sestra“. Súťaží sa na 5 kilometrovej trati a víťaznou dvojicou sa stane tá s najnižším súčtom časov oboch pretekárok. Dvojice teda môžu ale nemusia  bežať plece pri pleci, ich časy sa vďaka čipovému meraniu v cieli jednoducho zrátajú. Ak by sa do súťaže chceli zapojiť viac než dve sestry, alebo mama s viacerými dcérami, do výsledkovej listiny sa premietne súčet časov dvoch najrýchlejších.

Organizátori myslia samozrejme aj na deti či partnerov súťažiacich dievčat a žien, pre ktorých majú pripravené zaujímavé aktivity. Od 15.hodiny sa na námestíčku pri Urbanovej veži rozbehne kreatívny ateliér pre deti, ktoré si budú vyrábať tie najkrajšie transparenty na povzbudzovanie svojich mamičiek na trati. Neoddeliteľnou súčasťou programu sú každý rok aj detské behy pre deti od 3 rokov, registrácia vopred nie je potrebná a štart majú všetky deti bezplatný. Chýbať nebudú stánky, predaj účastníckych tričiek, ukážky nových cvičení, dynamická rozcvička, merania telesnej kondície, ocenenie tých najrýchlejších a na záver tombola plná hodnotných cien. Programom bude sprevádzať športový moderátor Marián Galajda.

(fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk