Bež kto môžeš

V Bernátovciach založili novú tradíciu

Viac ako stovka bežcov sa postavila na štart prvého ročníka behu Bež kto môžeš. Charizmatickému riaditeľovi neziskovej organizácie Oáza- nádej pre nový život Petrovi Gombitovi sa pomáhať behom darí už dlhý čas. Tentoraz mu zišla na um myšlienka zorganizovať charitatívnu akciu priamo v Bernátovciach, pred známym útočiskom pre ľudí v krajnej núdzi. So zorganizovaním pretekov pomáhali otcovi Gombitovi Jarka Repovská a manželia Bucovci tak úspešne, že pôvodne pripravených 65 štartových čísiel nestačilo a museli sa dotláčať ďalšie. Nakoniec na trať vyrazilo 79 klientov Oázy a 38 bežcov s dobrým srdcom, ktorí ako štartovné priniesli zemiaky, ryžu, cukor, mrkvu a iné prepotrebné veci. Medzi bežcov sa postavilo i také eso, ako Peter Polák, člen diamantového klubu maratónskych bežcov, ktorý len túto  sobotu skončil vo svojej kategórii druhý na známej žilinskej päťdesiatkilometrovej trati. Bežecké trate boli dve: päťsto metrová a viac ako trojkilometrová a každý si mohol vybrať tú, na ktorú si trúfal. Víťazmi na trati 0,5 km boli Peter Jany medzi mužami a Jana Žigová medzi ženami, obaja z domácej Oázy. Na 3,4 km dlhej trati zvíťazili Belo Spišák a Lenka Kozelová.

Záverečný guláš a kofola chutili všetkým, za zvukov miestnej hudobnej skupini si mnohí i s radosťou zakrepčili. Pekná akcia  v nádhernom počasí babieho leta ukázala, že i ľudia bez domova sa dokážu vzchopiť.