FOTOREPORTÁŹ - Imaginácie začali vo veľkom štýle

KOŠICE – Niečo nevídané ! Taký bol prvý deň štvrtého ročníka košických Imaginácií, ktoré organizuje Staromestské divadlo. Kto prišiel do Mestského parku, neľutoval. Tisíce návštevníkov žaslo nad skvelým vizuálnym, magickým divadlom pod názvom Stvorenie svet (l)a.

Pokochajte sa úžasnými zábermi z prvého dňa Imaginácií, ktoré potrvajú do 20. júna. V „novom cirkuse“, ako ho organizátori nazývajú ,sme videli všetko. Stvoriteľa a démonov, súboj temna i anjelské bytosti, kolobeh času, boj o rovnováhu tmy a SVETLA, bez ktorého svet nemôže existovať, aj zrodenie človeka, ktorého úlohou je byť nositeľom svetla do budúcnosti. To je príbeh, ktorý zaplnil novozrekonštruované priestory parku..

„Na Imagináciách je zvláštne, že umelci si vždy myslia, že prídu hrať celé predstavenie a až po čase pochopia, že síce hrajú veľké číslo, ktoré je len súčasťou veľkého predstavenia. Scénosled, obrazy, aj účinkujúci umelci sa prispôsobujú priestoru, dotvára sa spoločne a diváci sa presúvajú s príbehom,“ priblížila jedinečnosť podujatia  režisérka, koordinátorka, manažérka, dramaturgička a riaditeľka projektu a herečka  Ľuba Blaškovičová.

(em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk