Hľadajú talentované dievčatá

V poradí druhá výberová súťaž v karting-slalome sa uskutoční v Košiciach v polovici septembra.

Ilustračné foto

Táto nová disciplína má pomôcť nájsť najtalentovanejšie dievčatá vo veku 13 až 18 rokov, ktoré budú reprezentovať Slovensko v celoeurópskom finále. Dievčatá môžu prísť na motokárovú trať, a to v rámci programu Medzinárodnej automobilovej federácie FIA s podporou programu Európskej únie Erasmus+ „The Girls on Track – Karting Challenge“.

Na Slovensku boli naplánované dve výberové súťaže. Prvá z nich sa uskutočnila v júni v Bratislave a druhá sa bude konať 22. septembra od 10 do 17 hodiny pred košickým Amfiteátrom.

Pre dievčatá bude pripravená nenáročná slalomová trať, ktorá má preveriť jazdecké ich schopnosti, pričom nezáleží či sa jedná a začiatočníčku alebo už skúsenú jazdkyňu.

Nejde len o to byť najrýchlejšia, ale zaujať aj osobnostnými vlastnosťami a preukázať schopnosť správne reagovať, zapamätať si trať a precízne jazdiť. Medzinárodná porota spomedzi dievčat vyberie tie, ktoré sa v marci 2019 zúčastnia európskeho finále na okruhu v Le Mans.

Štart na tejto výberovej súťaži je bezplatný. Rovnako tak aj zapožičanie kombinéz, prílb a rukavíc. Dievčatá by si mali priniesť len športovú obuv a rodičmi podpísanú prihlášku. Poprípade ich môžu zobrať so sebou, aby videli, aký talent možno doma majú a aby ich poriadne podporili.

Prihlásiť sa je možné na stránke www.samsasn.sk/girlkarting.php po kliknutí na Prihlášku a po jej kompletnom vyplnení a odoslaní.

(fek, zf)

Zdroj: 
kosickespravy.sk