Hokej: HC si poradili so Žilinou

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 3. Bulík, 22., 52. Slovák, 23. Takáč, 54. Marcinko - 17., 40. Varga. Rozhodovali: Orolin - Bednár, Gajan, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 3398 divákov

Košičania pretavili vo vedúci gól hneď svoju úvodnú strelu, keď sa v 3. minúte presadil pred gólmanom hostí Bulík, ktorý v presilovke zužitkoval prihrávku Haščáka - 1:0. O minútu neskôr si druhá košická formácia vypracovala obrovský tlak, no Svitana a po ňom ani Matúš Chovan Žigárdyho neprekonali. Hostia pohrozili v 9. minúte počas početnej výhody o jedného hráča, Rúfus strelou od modrej čiary Hyláka neprekvapil. V 12. minúte sa ocitol v dobrej šanci košický obranca Šeda, trafil však iba dobre postaveného brankára hostí. Na opačnej strane pálil z podobnej pozície Varga a s rovnakým výsledkom. V 17. minúte sa ocitol v ideálnej príležitosti Škoda, no po jeho strele zaúradovala Hylákova lapačka. Po následnom buly vypálil na košickú bránku Sýkora, odrazený puk sa dostal na hokejku Vargu a ten bekhendom zrovnal stav stretnutia - 1:1.

"Oceliarom" vyšiel vstup do druhej dvadsaťminútovky, keď sa v 22. minúte po prihrávke Matúša Chovana presadil Slovák a po ňom o minútu neskôr v presilovej hre tečoval Novákovu strelu od modrej čiary Takáč - 3:1. Košičania pokračovali v útočnej aktivite, dobre kombinovali a zvýšili i početnosť streľby, žilinská obrana na čele s brankárom Žigárdym však odolávala. V 29. minúte sa pri presilovej hre Košíc po rýchlom protiútoku dostal k zakončeniu hosťujúci Varga, ale Hylák na dva razy zlikvidoval hroziace nebezpečenstvo. V 36. minúte mal gól na hokejke domáci Svitana, brankár hostí však bravúrne zasiahol. V závere tretiny hrali Košičania presilovú hru, no po hrubej chybe Hyláka, ktorý poslal puk priamo na hokejku Vargu, inkasovali po druhý raz - 3:2.

Tretie dejstvo začali aktívnejšie domáci hráči, šance Pašeka a Spilara zostali nevyužité. Hostia zo Žiliny predovšetkým pozorne bránili a vyrážali do rýchlych kontier. V 49. minúte sa vracal z trestnej lavice Marcinko, keď sa k nemu dostal puk a po úniku stihol i zakončiť, Žigárdy spoľahlivo zasiahol. O tri minúty neskôr sa prekľučkoval pomedzi žilinských hráčov Slovák a strelou spoza obrancu upravil na 4:2. V 54. minúte poistil víťazstvo domácich Marcinko, ktorý využil nedorozumenie medzi obrancom a brankárom hosťujúceho tímu - 5:2.