Kino vo vlaku

V dvoch rýchlikoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) si cestujúci na trase Bratislava – Košice od 15. do 23.júna  užijú filmové cestovanie. 

V kinovozni ZSSK sa už po druhý raz budú premietať rôzne filmy, ktoré sú súčasťou košického Art Film Festu.

„Kinovozeň bude denne radený v rýchlikoch R 609 Spišan (Bratislava hlavná stanica 14:03 – Košice 19:53) a R 602 TATRALANDIA (Košice 06:07 – Bratislava hlavná stanica 11:57). Filmy vo vlaku si cestujúci rýchlikmi ZSSK môžu užiť za bežné cestovné v 2. triede, čo platí aj pre zľavnené cestovné a bezplatnú prepravu. Jedinou podmienkou je zakúpiť si za euro miestenku priamo do kinovozňa. Rezervácie miesta, ktoré sú v predpredaji už od 1. júna, je možné získať do vypredania kapacity v pokladniciach alebo priamo vo vlaku. Zážitok z filmovej tvorby cestujúcim navyše spríjemní aj pohodlné sedenie na tulivakoch, minerálka a pukance,“ informoval Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK.

Celkovo osem premietaných filmov ponúka pestrú paletu žánrov a počas jednej cesty si cestujúci môžu užiť až dva filmy, konkrétne francúzsky triler Pán Bezchybný, koprodukčné komediálne drámy Paráda, Vyššia moc a Vážený občan, francúzsko-holandskú bláznivú komédiu Gangsterdam, francúzsku komédiu Niekto to rád zahalené, belgicko-holandsko-francúzsku krimidrámu Darebák a pretekárka či koprodukčnú drámu Sils Maria s Juliette Binoche v hlavnej úlohe. Filmy v kinovozni sa premietajú v pôvodnom jazyku s titulkami.

Art Film Fest je filmový festival, ktorý sa koná už od roku 1993. Tento rok ponúkne návštevníkom takmer 200 filmov, ako aj stretnutia s filmovými tvorcami a odborníkmi, autogramiády, diskusie, koncerty či workshopy.

(fek, tk)

Zdroj: 
kosickespravy.sk