Konečne: V šlágri kola zdolali ´oceliari´ lídra zo Zvolena 7:4

V košickej Steel aréne začali aktívnejšie hostia, v 2. minúte sa ocitol v dobrej šanci Škvaridlo, no o minútu neskôr už prekonal Hyláka Ďaloga - 1:0. Domáci pohrozili v 5. minúte, no strelu Novotného spomedzi kruhov Šimko pohotovo zneškodnil. "Oceliari" mohli vyrovnať už o minútu neskôr, no Jenčík a po ňom ani Cebák neprekonali hosťujúceho gólmana. V ďalšom priebehu sa hralo predovšetkým pred bránkou Zvolena, vyrovnávajúceho gólu sa domáci priaznivci dočkali až v 13. minúte, keď Jenčík dorazil vyrazený puk po strele Marcinka - 1:1. Hra sa postupne vyrovnala a šance sa striedali na obidvoch stranách. V 16. minúte nebezpečne pálil hosťujúci obranca Hraško, stav sa však nezmenil.

HC Košice - HKM Zvolen 7:4 (1:1, 5:1, 1:2)

Góly: 13., 42. Jenčík, 24. Spilar, 32. Gmitter (tr. str.), 34. Slovák, 36. Gmitter, 38. Jokeľ - 3. Ďaloga, 30. Michal Chovan, 46. L. Jurík, 46. Puliš. Rozhodovali: Bachúrik, Baluška - M. Korba, Rovenský, vylúčení: 8:5, navyše: Novák 10. min. za napadnutie hlavy a krku - Obšut 10. min. za nešportové správanie a Michal Chovan 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, striedanie: 30. Méry (Zvolen) zapojil sa do hry, 4872 divákov.

Na začiatku druhej tretiny sa dostal po chybe košickej obrany k puku Michal Chovan, po jeho "premiešaní" však skončil iba na konštrukcii Hylákovej bránky. Na opačnej strane v 23. minúte vyskúšal pozornosť Šimka Jenčík, no prekonať sa ho podarilo až Spilarovi o minútu neskôr, keď zužitkoval početnú výhodu o jedného hráča - 2:1. Od tohto momentu obidve mužstvá pritvrdili hru a dohrávali takmer každý súboj. V polovici stretnutia využil presilovú hru hostí Michal Chovan a zrovnal stav stretnutia na 2:2. V 32. minúte zastavil nedovolene unikajúceho Gmittera hosťujúci obranca Ťavoda a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. Gmitter čakal do poslednej chvíle na pohyb brankára a potom nechytateľnou strelou poslal Košice znova do jednogólového vedenia - 3:2. Zvolenčania inkasovali štvrtý gól o dve minúty neskôr, paradoxne keď sedel na trestnej lavici domáci Novák, Slovák vyťažil zo spolupráce s kapitánom Jenčíkom a bekhendom prekonal Šimka - 4:2. To nebolo zo strany Košíc všetko a v 36. minúte po najkrajšej akcii stretnutia zvýšil na 5:2 Gmitter, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku Svitanu. Dve minúty pre koncom druhej dvadsaťminútovky pridal ďalší gól "oceliarov" Jokeľ a v Steel aréne sa začalo predčasne oslavovať - 6:2.

Košičania pridali ďalší presný zásah aj na začiatku tretieho dejstva, v 42. minúte pridal svoj druhý gól v stretnutí Jenčík, keď využil zmätok pred Zvolenskou bránkou - 7:2. Vzápätí mal gól na hokejke Svitana, ktorý rozvlnil iba bočnú sieť Šimkovej bránky. Zvolen znížil nepriaznivý stav stretnutia v 46. minúte, keď najprv Lukáš Jurík využil presilovú hru a o niekoľko sekúnd neskôr prekonal Hyláka v rovnovážnom stave i Puliš - 7:4. V 55. minúte sa ocitol na útočnej modrej čiare domáci Bulík, ale jeho následná strela v oslabení neskončila v bránke hostí. Stav sa do konca stretnutia nezmenil a "oceliari" zaknihovali prvé víťazstvo nad Zvolenom v prebiehajúcej sezóne.

Hlasy po zápase:

Milan Staš, tréner Košíc: "Prívlastok šláger kola si myslím, že bol naplnený do bodky. Diváci videli pekný pohľadný hokej, plný osobných súbojov, pekných kombinácií a najmä gólov. Základ nášho víťazstva bol položený v druhej tretine, keď sme v krátkom časovom úseku strelili štyri góly. Chlapcom môžem iba poďakovať za pekný výsledok a som veľmi rád, že sme pokorili lídra súťaže."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Na to, že hrali dve vyrovnané mužstvá, tak zápas skončil divokým výsledkom. Myslím si, že Košice vyhrali zaslúžene, najmä v druhej tretine nás rozobrali a boli efektívne. Dopustili sme sa dosť výrazných chýb, s ktorými sme nepočítali, no do 30. minúty sme dokázali s tým výsledkom niečo robiť a držali Košice na dištanc. Druhá tretina rozhodla o výsledku."