Košičania deklasovali Martin 9:0, Haščák s hetrikom

Hostia z Martina pohrozili v košickej Steel aréne v 2. minúte, strelu Murčeka však Hylák kryl. V ďalšom priebehu sa hralo predovšetkým pred ich bránkou, no domáci hokejisti buď nemierili presne alebo nedokázali prekonať Volentiera. Až v 9. minúte otvoril skóre duelu obranca Kolba, ktorý pri signalizovanom vylúčení hostí prestrelil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0. Košičania pokračovali v aktivite, v 11. minúte najprv nepochodil Svitana, ktorý trafil iba dobre postaveného gólmana hostí a po ňom ešte v tej istej minúte v dobrej pozícii nenamieril presne Pašek. O tri minúty neskôr sa ocitol sám pred Volentierom Jenčík, ale nedokázal ho prekonať. Vzápätí však našiel Spilar voľného Jokeľa a ten do odkrytej časti martinskej bránky zvýšil na 2:0. Od 15. minúty mali Martinčania k dispozícii takmer dvojminútovú presilovku o jedného a dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, no po Mikušovičovej žŕdke a dobrých príležitostiach Markoviča a Hriňu sa stav nemenil.

V úvode druhej tretiny sa dostal do obrovskej šance domáci Jokeľ, ale ani na dva razy nedokázal zblízka prekonať Volentiera. Hostia sa dostali do dobrej šance v 28. minúte, no Mikušovič v oslabení neprekonal dobre postaveného Hyláka, ktorý pravým ramenom reflexívne nadvihol puk. Na opačnej strane sa v 30. minúte presadil Gmitter, ktorý zužitkoval dobrú prihrávku Marcinka a zblízka sa nepomýlil - 3:0. "Oceliari" pridali ďalší gól o minútu a pol neskôr, keď Jenčík potrestal chybu Pukaloviča na martinskej obrannej modrej čiare a vyhnal Volentiera z bránky - 4:0. V 35. minúte potešil košické publikum Novotný, ktorý si nakorčuľoval spoza bránky pred Šúreka a po blafáku zvýšil už na 5:0.

Už po 38 sekundách tretieho dejstva pridal šiesty gól Košíc Haščák, ktorý vyťažil zo spolupráce Jenčíka s Bulíkom. V 42. minúte bol blízko ku gólu domáci Slovák, ale jeho projektil iba opečiatkoval vrchnú konštrukciu Šúrekovej bránky. O minútu neskôr sa stav predsa len zmenil, Pašek zužitkoval ideálnu prihrávku Martina Chovana a puk poslal do odkrytej bránky - 7:0. "Oceliari" dominovali i v ďalšom priebehu a v 51. minúte pridal svoj druhý gól v stretnutí Haščák - 8:0. V 52. minúte sa ocitol sám pred Riečickým hosťujúci Važan, ale v snahe o čestný úspech ho zoči-voči nedokázal prekonať. Tri minúty pred koncom duelu zaznamenal hetrik Haščák a stanovil rezultát stretnutia v pomere 9:0.

HC Košice - MHC Mountfield 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

Góly: 9. Kolba, 14. Jokeľ, 30. Gmitter, 31. Jenčík, 35. Novotný, 41., 51. a 57. Haščák, 43. Pašek. Rozhodovali: Bachúrik - Kalina, Smrek, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 31. Šúrek namiesto Volentiera (Martin), 43. Riečický namiesto Hyláka a Martin Chovan sa zapojil do hry (obaja Košice), 3369 divákov.

Hlasy po zápase:

Milan Staš, tréner Košíc: "Prvých desať minút z našej strany bolo dosť kŕčovitých, viazla nám kombinácia, jednoducho sme hrali ustráchaný hokej. Nervozita z nás opadla až po treťom góle, keď hráči začali ešte lepšie korčuľovať a kombinovať. Ľahké nohy, ruky i myseľ sa ukázali v podobe strelených gólov a kombinácii. Som rád, že nám tento zápas vyšiel a nakopne nás do ďalšej práce. Dostal som pekný darček k meninám."

Róbert Pukalovič, tréner Mountfield-u: "Z mojej strany môžem hodnotiť ako tak iba prvú tretinu i keď sme ju prehrali 0:2. Mužstvo hralo to, čo malo hrať. Na druhej strane kvalita hokejových Košíc je úplne niekde inde ako v martinskej šatni. Toto je obraz celého tímu s tým, že sú tam hráči, ktorí jednoducho na viac nemajú, to je ich maximum a keď prestanú bojovať, tak to dopadne ako dnes."