Lokomotíva s víťazným vstupom

Víťazstvom nad menovkyňou zo Zvolena vstúpili do novej druholigovej sezóny futbalisti košickej Lokomotívy. Na domácom trávniku v Družstevnej pri Hornáde boli väčšinu zápasu lepším mužstvom a po zbytočnom góle hostí v závere víťazstvo ubránili.

Ešte pred úvodným hvizdom rozhodcu sa hráči aj diváci rozlúčili s Martinom Hlouškom, ktorý v 37 rokoch ukončil aktívnu kariéru. V Lokomotíve strávil jej posledné tri sezóny a bol jednou z opôr mužstva, hoci kvôli zraneniam odohral za tri sezóny za klub len 38 ligových zápasov. Rodák z Košíc počas svojej kariéry pôsobil aj v Česku a Poľsku.

Domáci od úvodu zápasu svojho súpera herne prevyšovali a už v 10. minúte išli do vedenia, keď sa po tečovanom centri Patrika Zajaca hlavou presadil Kamil Karaš. Až do konca prvého polčasu sa hralo prakticky na jednu bránku, ale hráči Lokomotívy nedokázali svoju hernú prevahu pretaviť do zvýšenia náskoku. Druhý gól pridali modrobieli hneď dve minúty po zmene strán. Prsty v gólovej akcii mal opäť kapitán Zajac, ktorý prihrávkou našiel Radoslava Človečka a jeho strela po teči obrancu zapadla ponad brankára hostí do siete. „Zvládli sme vstup do sezóny a sme spokojní. Začali sme dobre, dali gól a celý prvý polčas mali pod kontrolou. Škoda, že sme po druhom góle nepremenili nejaké šance. Súper znížil a prišla menšia nervozita. No tri body sú doma, takže je to super,“ povedal po zápase navrátilec a strelec víťazného gólu Človečko. Moment, o ktorom hovoril, sa zrodil štyri minúty po jeho góle. V 51. minúte sa zaskvel brankár hostí Tomáš Jenčo. Najprv sa mu podarilo vyraziť strelu novej útočnej akvizície Lokomotívy Noela Tatua z Kamerunu a napokon nedoprial gól aktívnemu Zajacovi, keď vychytal jeho dorážku vo viac ako stopercentnej šanci. Po hodine hry zaujal ešte priamy kop Karaša, ktorý preletel tesne nad bránkou hostí. Tí o sedem minút zápas zdramatizovali. Po priamom kope a centri, ktorý podcenil brankár Bréda, dopravil loptu hlavou do opustenej bránky Andrej Kmeť. Hostia vzápätí hru vyrovnali a získali optickú prevahu, ale obrana Lokomotívy odolala náznakom tlaku, ktorý vytvárali Zvolenčania predovšetkým pri štandardkách a z nakopávaných lôpt.

FUTBALOVÁ II. LIGA – 1. KOLO:

FC Lokomotíva Košice - MFK Zvolen 2:1 (1:0), góly: 10. Karaš, 46. Človečko - 67. Kmeť, bez kariet, pred 300 divákmi rozhodovali Ježík – Jenčura, Vitko.