Med a víno na Terase

Festival medu a vína, ktorý potrvá dva dni, patrí k novinkám tohtoročného voľnočasového a kultúrneho diania na najväčšom košickom sídlisku Terasa. 

Podujatie organizuje mestská časť Západ spolu so združením Feman v piatok a sobotu 15. až 16. júna. Hoci ide o novinku v metropole Východu, je to už 9. ročník festivalu, ktorý sa po rokoch presúva zo svojho pôvodného miesta, areálu Spišskej kapituly, na takpovediac viac frekventovaný a navštevovaný priestor námestia pred veľkým obchodným centrom Galéria na Terase. 

Na festivale sa predstavia viacerí slovenskí i zahraniční prezentéri z oblasti spracovania medu, vín, vinárskych a včelárskych potrieb, syrov a včelích produktov vrátane kozmetiky.

Pre návštevníkov nebudú chýbať ani ukážky živých včiel, úľov, stáčania medu či rôzne tematické tvorivé dielne na danú tému predovšetkým pre deti.

Sprievodný program na pódiu vyplnia rôzne školské, umelecké, hudobné, tanečné kolektívy, súťaže a moderované vstupy so zaujímavosťami zo sveta včelárstva a vinobrania.

Medzi zaujímavosti festivalu bude patriť aj samotné otvorenie, počas ktorého sa posvätí nadrozmerná socha sv. Ambróza, patróna včelárov i celá včelárska sezóna no a pre záujemcov budú tiež k dispozícii posvätené malé sviečkové figúrky tohto svätca.

K odbornej stránke festivalu bude patriť seminár Slovenskej asociácie včelárov na témy ako aktuálne trendy a problémy včelárstva na Slovensku, ktorý bude v sobotu po 10. hodine v budove pyramídy na Miestnom úrade košického Západu.

(fek, mč)

Zdroj: 
kosickespravy.sk