Milka Zimková “odovzdá dušu” dnes na divadelnom festivale

KOŠICE -  Festivalový divadelný maratón 6. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy sa dostal do svojej druhej polovice. A už po prvých troch dňoch si môžu organizátori s pokojným svedomím povedať, že festival je viac ako úspešný. Povedané divadelnou „hantýrkou“ všetky doterajšie predstavenia mali „plný dom“.

Moskva- Petušky

A určite tomu nebude inak, ani dnes. Štvrtý deň festivalu bude patriť slovenským produkciám, tanečnému divadlu a monodráme. O 18. hodine budú tanečníci z Divadla Štúdio tanca z Banskej Bystrice na javisku Historickej budovy ŠD hľadať dušu v desiatich obrazoch v balete holandského skladateľa Karla von Kleista Príliš blízko na návrat. Každý zo šiestich tanečníkov sa v istej chvíli stane cestujúcim, ktorý je v stave niekde medzi, na ceste, keď treba rozhodnúť, či pokračovať, alebo sa vrátiť. Desať obrazov, šesť zastávok. O 22,30 hod. bude vo Festivalovom stane Angelína odovzdávať dušu najvyššiemu. Rovnomennú monodrámu Ludwiga Bauera naštudovala najvýznamnejšia slovenská predstaviteľka divadla jedného herca Milka Zimková, ktorá so svojim Divadlom jedného herca oslavuje jubilejnú 35. sezónu. Predstavenie je príbehom ženy, ktorá o svojom živote rozpráva tragicky, ale aj humorným spôsobom.

 

Nezabúdajte ani na sprievodné podujatia. V atómovom kryte pod Historickou budovou ŠD vystavujú  až do nedele svoje práce študenti Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach. Ak si ich diela nainštalované v netradičnom priestore chcú Košičania pozrieť, majú tak príležitosť dnes od 17.do 22. hodiny a v nedeľu od 14. do 20. hodiny.

 

(em)

 

Zdroj: 
kosickespravy.sk