Otvorili most na Hlinkovej

Všetky stavebné práce, ktoré súvisia s opravou mostných uzáverov a dilatácií na moste cez rieku Hornád, boli ukončené na Hlinkovej ulici. 

Na moste sú už plne sprejazdnené všetky štyri jazdné pruhy, a doprava už nebude nijako obmedzená.

Finálna úprava dilatácie mostového telesa na Hlinkovej ulici začala 3.júla. Predpokladaný termín ukončenia prác bol koniec mesiaca júl, pričom úpravy sa robili aj počas dní pracovného voľna. Počas prvej etapy prác boli uzatvorené obidva jazdné pruhy v smere do centra mesta s presmerovaním premávky do protismeru. Pri druhej etape boli uzatvorené obidva jazdné pruhy smerom na sídlisko Dargovských hrdinov, respektíve Sídlisko Ťahanovce, takisto s presmerovaním do protismeru.

Mesto opravovalo dilatácie mosta už vlani. Z dôvodu začatia školského roka a s tým súvisiacim zosilnením intenzity dopravy však bol vrchný kryt dilatácie vyplnený dočasne asfaltobetónom. Finálna úprava pružnou zálievkou si vyžadovala opätovne dopravné obmedzenia v danom úseku, z toho dôvodu boli práce naplánované na začiatok školských prázdnin, čiže na júl 2018. Do vtedy boli aj nerovnosti na moste vyplňované dočasne asfaltobetónom. 

Prvé problémy na moste riešilo mesto Košice bezodkladne už v júni 2017. Podrobná obhliadka mosta ale vtedy ukázala, že sú nutné ďalšie opravy.

(fek, ms)

Zdroj: 
kosickespravy.sk