Polievky v Kulturparku

Polievkový festival učí tolerancii prostredníctvom polievok 43 tímov, traja porotcovia, bohatý kultúrny program a tisíce návštevníkov. 

Týmito slovami sa dá charakterizovať siedmy ročník Polievkového festivalu, ktorý sa bude konať 13. októbra od 14.hodiny a návštevníkom ponúkne národnostnú a kultúrnu všehochuť Košíc. Dôležité je vychutnať spoznať komunity tvoriace v meste.

Polievky v objeme 40 litrov varí presne 43 komunít. Aj tento rok sa polievkové tímy uchádzajú o priazeň trojčlennej poroty. Tá bude hodnotiť chuť, vôňu, konzistenciu polievok, ich vizuálne prevedenie a použité suroviny na škále od 1 do 10. Pozvanie degustovať polievky prijali foodbloger Ako chutia Košice, cukrárka a kuchárka Mon Vincej, ktorá stojí za úspešnou značkou PartyFOOD a šéfkuchár z Dobrého Bistra, Matej Bakoš. Tí udelia cenu poroty za najchutnejšiu polievku festivalu.

Okrem troch hlavných porotcov, bude nimi aj niekoľko tisíc návštevníkov. Návštevníci hlasujú vypísaním a vhodením lístka do hlasovacej urny, ktorú nájdu v stánku komunity, ktorá podľa nich navarila víťaznú polievku. Prvé tri polievkové tímy s najväčším počtom hlasov budú ocenené zlatou, striebornou a bronzovou medailou.

Program Polievkáča sa bude odohrávať na troch pódiách. Hodinu pred rozdávaním polievok, teda od 13.hodine, na drevenom pódiu Bieleho námestia pred Kulturparkom, vystúpia tanečné skupiny Angel dance school a G-mini. Okrem nich sa predstaví aj kapela Burning love z Výmenníka Štítová. Hlavné pódium v areáli Kultuparku bude patriť acapelle For you. Moderné a nestarnúce hity, vo výhradne vokálnom prevedení, spievajú piati hudobníci s výnimočnými hlasmi. Okrem nich na pódiu vystúpia šarmantní Shamrock Redheads s dynamickou írskou hudbou.

Pre deti sú pripravené kreatívne dielne v téme Polievkáča – výroba kuchárskych čapíc, varešiek, modelovanie ovocia a zeleniny z hliny, interaktívne hry s Halingandou či maľovanie na tvár.

Po minuloročnom úspechu komunitného pódia dostanú rôzne skupiny opäť priestor na vlastnú prezentáciu. Na pódiu sa predstavia seniorské mažoretky, tanečníci a tanečníčky hip-hopu, salsy či brušného tanca, ohúria nás šermiari a na záver rozpohybuje tím zumba. V areáli festivalu bude postavená aj tradičná mongolská jurta. Lístky v predpredaji Lístky na Polievkový festival sa kupujú v Informačnom centre Delta v Kasárňach/Kulturparku na Kukučínovej 2 alebo online na polievkac.sk, k13.sk/vstupenky. Cena v predpredaji je 1 euro - jedna polievka.

(fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk