Robo Opatovský v škôlke

Košice – Materská škola Hrebendová na Luníku IX sa stala víťaznou škôlkou v projekte ovce.sk. Škôlkári nakreslili plagát ku kampani a získali interaktívny workshop o nástrahe internetu a koncert speváka Roba Opatovského, ktorý je krstným otcom tohto projektu.

Kukulienku a Prší, prší si so známym spevákom zaspievalo vyše 100 detí zo škôlky na Luníku IX. „Veľmi ma potešilo, že projekt ovce.sk prišli deťom priblížiť tí najpovolanejší, jeho autori. Zúčastňujeme sa mnohých súťaží a získavame plno ocenení, no Robo Opatovský ešte u nás nespieval,“ potešilo riaditeľku Materskej školy Alenu Klepáčovú.

Robo Opatovský prehliadku sídliska neabsolvoval, videl ho len pri príchode do škôlky z auta. „Doteraz som o sídlisku počul a videl v médiách. Realita je však taká istá. Čakal som viac odpadu na uliciach,“ povedal spevák, ktorý deťom zaspieval aj vlastné pesničky, ale spoločne zaspievali aj Kukulienku a Prší, prší a deti ho mu túto pesničku zaspievali v rómštine.

Medzi deti zavítal aj bača, ktorý im hovoril o nástrahách internetu, alebo čo majú robiť, ak si ich niekto fotografuje na ulici mobilným internetom. Projekt ovce.sk sa zameriava na bezpečnosť na internete. Podľa prieskumov sú jednou z najohrozenejších skupín deti pochádzajúce zo sociálne slabších pomerov alebo sociálne vylúčených skupín.

 

fek

Zdroj: 
kosickespravy.sk