Veľkolepé ohňostroje

Festivaly ohňostrojov sú v mnohých svetových metropolách fenoménom s dlhoročnou tradíciou. V roku 2015 sa zakladateľ spoločnosti Pyrotechnics activities Vlado Haviar rozhodol zorganizovať prvý Festival ohňostrojov na Slovensku práve v Košiciach.

Vďaka odhodlaniu a vôli Vlada Haviara priniesť do Košíc niečo nové, netradičné sa už stal festival tradíciou.

Festival odštartoval v piatok (24.8.), no záujemcovia môžu ďalší fascinujúci ohňostroj pozrieť aj dnes (25.8.) na parkovisku pred obhodnám centrom Optima, kedy sa od 21.hodiny predstaví spoločnosť Weko Plus z Poľska. Podujatie ukončí v nedeľu (26.8.) ukončí ohňostroj v podaní českej firmy Tarra Pyrotechnik. Ešte pred týmto ohňostrojom sa uskutočnia koncerty skupín Gladiator a Heľenine Oči.

Spoločnosť Pyrotechnics activities začala prvý ročník Festivalu, ktorý trval štyri dni a stretol sa s veľmi pozitívnym ohlasom u Košičanov. Druhý ročník v roku 2016 veľmi nezaostával za prvým ročníkom, ale Festival už bol iba trojdňový. Festival v minulom roku už trpel nedostatkom financií, ale napriek tomu bol úspešne zvládnutý a návštevníci na kvalite nič nepoznali.

Festival aj pomáha, nielen baví a podporuje Nadáciu Svetielko pomoci, kam smeruje časť vstupného.

(fek, ček)

Zdroj: 
kosickespravy.sk