Zomrel Pavol Paška

Bývalý predseda parlamentu Pavol Paška mal dosť infarkt. O jeho smrti informoval Denník N. 

SPRÁVA BOLA AKTUALIZOVANÁ

Pavol Paška len pred troma týždňami oslavoval 60 rokov. 

Bol zakladajúcim členom strany Smer-SD.

V roku 2006 sa stal predseda parlamentu a tento post zastával aj po po páde vlády Ivety Radičovej v roku 2012. Z funkcie odstúpil v roku 2014 po kauze CT.

Vo vedení Smeru-SD pôsobil až do roku 2016.

Pavlovi Paškovi malo prísť zle doma a zo svojho bytu mal namierené do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb. Jeho stav sa pri prevoze zhoršil natoľko, že auto, v ktorom sa viezol, okamžite išlo do najbližšej, Železničnej nemocnice.  

Tam už bol v kritickom stave a podľa informácií kosiceckespravy.sk ho oživovali viac ako 20 minút.

Smrť expredsedu parlamentu zasiahla aj Richarda Rašiho, priateľa a bývalého primátora mesta Košice, v ktorom Pavol Paška žil, reagoval.

„Vyjadrujem úprimnú a hlbokú sústrasť rodine, priateľom a blízkym Pavla Pašku, rovnako aj všetkým, ktorí si ho vážili a mali ho radi. Odišiel, aj keď bol stále plný entuziazmu a chuti do života. Pavol Paška počas svojho života na náš kraj a mesto nikdy nezabudol a vždy bojoval za východné Slovensko,“ uviedol Richard Raši.

Správa o odchode Pavla Pašku osobne zasiahla aj ministra hospodárstva Petra Žigu.

„Nečakane skoro odišiel dlhoročný priateľ, múdry a vzdelaný človek, štátnik, s ktorým som aj v tvrdom svete politiky veľa prežil a vážil som si ho. Je to veľká strata a bude nám mnohým chýbať. Úprimnú sústrasť rodine a všetkým blízkym. Česť jeho pamiatke!,“ uviedol prostredníctvom sociálnej siete.

Úmrtie Pavla Pašku šokovalo aj bývalého poslanca parlamentu Otta Brixiho, ktorý sa tiež vyjadril na sociálnej sieti.

„Pavol Paška bol nielen mojim prvým šéfom, kolegom, ale najmä inšpiratívnou osobnosťou v podobe takmer druhého otca na ktorého som sa mohol kedykoľvek s čímkoľvek obrátiť a spoľahnúť. Chcel by som povedať že som dnes smutný a otrasený. Veľká časť môjho života ostala naplnená vďakou, spomienkami avšak dnes aj prázdna. Som hrdý na to že som od 2007 roku, od mojich 21 rokov mohol pre Pavla Pašku pracovať a byť mu oporou, som hrdý na to že moja lojalita k nemu a možnostiam ktoré mi v živote dal bola a je nevyčísliteľná . Kto sa teší zo smrti tohto človeka je pre mňa ľudský odpad, nula ktorú nechcem stretávať. Bolo mi potešením Pali, moja rodina ti celý život bude vdačiť za nekonečne veľa,“ reagoval Otto Brixi.

(fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk