Barcelonská La Rambla v Košiciach

Gymnázium v Parku mládeže, ktoré je zamerané na výučbu španielskeho jazyka pripravili Dni španielskej kultúry. Záštitu nad nimi prevzal honorárny konzul Španielskeho kráľovstva aj viceprimátor Martin Petruško.

Košická La Rambla premení Hlavnú ulicu v utorok od 15.hodiny na známu barcelonskú ulica v podaní študentov španielskeho gymnázia.

V stredu sa bude konať svätá omša v Kostole Ducha svätého na Južnej triede, ktorá bude vedená v španilskom jazyku. Štvrok bude patriť futbalovému turnaju El Clásico o pohár veľvyslanca Španielskeho kráľovstva. Zápoliť v ňom budú družstvá fan club FC Barcelona, Fan clun Real Madrid, Fan club Villareal, VIP či španielski učitelia.

Poznaj regióny Španielska je názov piatkového podujatia, ktoré pripravili študenti gymnázia a predstavia sa ako sprievodcovia po španielskych regiónoch. Priblížia ich kultúru, históriu a gastronómiu.

Dňom otvorených dverí v sobotu sa ukončí program celého podujatia. Španielski a latinskoamerickí lektori, vedenie školy, učitelia i študenti predstavia simulované prijímacie pohovory ale aj kultúrny program.

(fek)

 

Zdroj: 
kosickespravy.sk