Čo týždeň dal: EHMK a lačné supy

Napriek titulkom v niektorých médiách je titul EHMK na svete. Obzrieť sa za uplynulým týždňom a vynechať túto udalosť by bolo hádam scestné.

Viem, že poniektorí zase budú poukazovať na to, že autor článku je platený z európskych, magistrátnych, alebo neviem akých peňazí. Nebudem zbytočne vyhovárať niečo o čom sú supy presvedčení

Máme za sebou dvojdňovú akciu, ktorá mnohých (obrovskú väčšinu) nadchla. Isteže, môžeme otváraciemu ceremoniálu vyčítať niektoré záležitosti, nie všetko bolo naj...  Ale skritizovať všetko, to chce buď veľkú odvahu, slepotu, alebo ignoráciu.

V každom inom meste na svete by ľudia boli hrdí na to, čo sa momentálne v našom malom slovenskom meste deje. Nie. My máme viac rozumu. My sme schopní nenechať nitku suchú na celom projekte. Jeden z nás dokonca nenašiel na celom EHMK nič pozitívne. Našiel len tunel. Chce sa dodať, že my sme našli obrovský tunel do mozgu, ale nechceme nikoho urážať. Skôr by bolo vhodné zamyslieť sa nad tým, že ak som presvedčený, že tunel (teda vyťahovanie peňazí z verejných zdrojov na súkromné účely) malo by byť povinnosťou onoho informovaného podať trestné oznámenie. Jednoduchšie je však zahlcovať net svojimi pseudonázormi. Veď vždy nájde skupinku ľudí, čo si to radi prečítajú a ubezpečia ho aký je skvelý. Asi je naozaj načase, aby svoje názory vysvetlil aj policajným vyšetrovateľom.

Treba dodať, že niektorí žurnalisti nezaostávali. Otázky typu: zaslúžia si Košice EHMK, patria skôr do kategórie boľševického demagogizmu, ako na stránky „seriózneho“ periodika.

 

rch

Zdroj: 
kosickespravy.sk