Divadlo hudby zahrá v Košiciach a Banskej Bystrici

Nabitý víkend bude mať košické Divadlo hudby, jediné hudobné a muzikálové divadlo pre deti a mládež pôsobiace na Slovensku. V priebehu dvoch dní predstaví rozprávkové muzikály skladateľa Miňa Mojžiša striedavo v Košiciach, Banskej Bystrici a potom zas v Košiciach.

V sobotu 25.augusta o 11.hodine uvidia detskí diváci v Jazdeckom areáli UVLF na Popradskej ceste v rámci otvorených Majstrovstiev SR 2018 v skoku na koni pony, detí a juniorov rozprávku Hlúpa žena.

„Známy príbeh o „hlúpej žene“ a „múdrom“ mužovi, ktorý takmer všetci poznáme z kníh Pavla Dobšinského spracoval Miňo Mojžiš ako autor libreta, textov piesní a hudby na ľudovú nôtu. Túto rozprávku sme len pred niekoľkými dňami odpremiérovali na Hrebienku a v sobotu bude mať svoju košickú premiéru. Hlavné postavy v rozprávke stvárňujú Barbora Repková v alternácii s našou novou herečkou Annou Bobkovou a Igor Žovtík,“ hovorí dramaturg a režisér predstavenia Michal Kováčik.

Ešte v ten istý deň sa súbor Divadla hudby presunie z Košíc do Banskej Bystrice, aby Hlúpou ženou zabavil Bystričanov o 17.hodone pri Základnej škole na Spojovej ulici.

V nedeľu 26.augusta  sa deti opäť zabavia v Jazdeckom areáli UVLF v Košiciach. O 11.hodine si užijú košickú premiéru detského interaktívneho pásma s ľudovými pesničkami Kolo - kolo mlynské. Pri ňom sa deti zabavia nielen v hľadisku, ale aj na javisku.

„Na Hrebienku sme mali veľký úspech, deti nás na pódiu prevalcovali,“ smeje sa Michal Kováčik a prezrádza, že košické predstavenie bude obohatené aj o interaktívne súťaže s deťmi na javisku o sladké odmeny.

(nn)

Zdroj: 
kosickespravy.sk