Doska pre divadlo

Z piatich nominácií na ocenenie DOSKY je napokon so Štátnym divadlom Košice spojená Cena DOSKY v kategórii najlepšia réžia sezóny.

Získala ju Júlia Rázusová za inscenáciu hry Joëla Pommerata Znovuzjednotenie Kóreí. Zaujímavé predstavenie s prvkami fyzického a experimentálneho divadla, bolo na DOSKY nominované aj v kategórii Mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla za kolektívny herecký výkon Aleny Ďuránovej, Tatiany Polákovej, Andreja Palka, Petra Čižmára, Gabriely Mihalčínovej Marcinkovej a Braňa Mosného.

Za scénu k tejto inscenácii bola v kategórii Najlepšia scénografia sezóny nominovaná aj výtvarníčka Markéta Plachá. Na Malej scéne Štátneho divadla bude možné vidieť „doskovú“ inscenáciu 30. októbra.

Okrem činohry získala v tomto roku dve nominácie na prestížne divadelné ocenenie aj operná inscenácia opery Giuseppe Verdiho Falstaff. V kategórii Mimoriadny počin v oblasti operného divadla. Boli nominovaní Jiří Menzel za réžiu inscenácie a Peter Mikuláš za spevácky výkon v postave Sira Johna Falstaffa.

(fek, sd)

Zdroj: 
kosickespravy.sk