Fajnballové ihrisko otvoril Marcel Merčiak

Ihrisko fajnballu v Budimíre postavili oficiálne ako prvé na Slovensku a pokrstiť ho prišiel športový komentátor Marcel Merčiak.

Doteraz bolo jediné testovacie ihrisko len na Základnej škole v Snine, kde je riaditeľom Juraj Skripa, autor patentu tejto hry. Budimírske postavili za desať dní za 24.600 €. Nosná konštrukcia je z hliníkových profilov, obal z dosiek kombinovaných s plexisklom. „Rovnocennými protihráčmi v jednej hre sú ľudia bez akejkoľvek športovej prípravy, telesne zdatní, ale aj hendikepovaní hráči,“ uviedol J. Skripa.

Cieľom hráča vo fajnballe je dať gól loptou, ktorú odráža otvorenou dlaňou. Hráči sa pohybujú v dynamickom sedení, kľačmo, plazením alebo kotúľmi vpred a vzad. Hra je určená pre dvoch až 13 hráčov v závislosti od typu ihriska. Ide o špeciálnu loptovú hru, ktorá sa hrá v uzavretom hracom boxe s mäkkou podlahou s využitím minimálne šiestich odrazových hladkých plôch. Hrá sa so špeciálne upravenou loptou a elektronickými bránkami.

Ihrisko uviedol do života Marcel Merčiak. „Verím, že hra zaujme a raz sa možno stane aj olympijskou disciplínou,“ uviedol športový komentátor, ktorý pokrstil aj fajnballovú loptu spolu s europoslankyňou Monikou Smolkovou.

fek

Zdroj: 
kosickespravy.sk