Fajnoty v Margecanoch

Desiatku TOP podujatí v košickom regióne uzavrie aj v roku 2018 zraz gurmánov a fanúšikov tradičnej spišskej kuchyne. Margecianske fajnoty sa budú konať cez víkend 13. až 14. októbra.

Za niekoľko rokov existencie sa podujatie vyšvihlo do prominentnej zostavy absolútne najvyhľadávanejších podujatí v Košickom regióne, preto budú mať návštevníci právom veľké očakávania aj od 8. ročníka. A zaiste sa už tešia aj kuchári a kuchárky, ktorí priblížia dobroty z regiónu dolného Spiša. Ako vždy, aj tento rok budú všetko jedlo pripravovať priamo pred zrakmi návštevníkov. 

Tradične najväčším ťahákom bude určite dobré jedlo, súťaž o najlepšiu gazdovskú a profi kuchňu i špecialitu, ale organizátori nachystali aj ďalší program.

Okrem jedenia spišských fajnôt sa návštevníci budú môcť postaviť aj na druhú stranu „barikády“ a vyskúšať si upiecť vlastný gruľovnik.

V dejisku podujatia budú po oba dni fungovať dve scény, na ktorých sa postupne predstavia rôzni umelci, pričom okrem domácich folklórnych súborov bude určite zaujímavé vidieť a počuť aj súbory z Česka, Poľska či dokonca Talianska. Nedeľným hudobným ťahákom bude vystúpenie Kollárovcov.

Do programu tohtoročných Margecianskych fajnôt bude opäť zapojený areál Husej pláže. Každú hodinu tam bude z podujatia premávať kyvadlová doprava a tešiť sa môžete na požičovňu detských štvorkoliek a člnov, kontaktnú ZOO alebo jazdu na koni.   

Organizátori pripravili pre návštevníkov aj vyhliadkový autobus, ktorým sa dostanú k najzaujímavejším pamiatkam v okolí. Po oba dni je tu možnosť vidieť Margeciansky tunel, ktorý je národnou pamiatkou, alebo si obzrieť banskú štôlňu Jozef v Gelnici, respektíve Drevený most a Štefanskú hutu.

(fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk