Havária v divadle

Košice - Dlhotrvajúce mrazy v Košiciach sa počas posledného víkendu podpísali pod haváriu na radiátorových výmenníkoch tepla v zariadení vzduchotechniky v Historickej budove Štátneho divadla Košice.

Havária nastala v sobotu. Porucha má závažný charakter, ktorý si vyžaduje rozsiahlu opravu.

„Tú však nie je možné zrealizovať v krátkom čase. Naviac, porucha zasiahla vykurovanie priestoru hľadiska, preto muselo Štátne divadlo pristúpiť k dočasnému uzatvoreniu Historickej budovy. Na odstránení havárie pracuje odborná firma. Prebieha diagnostika stavu a následne bude známy rozsah poškodenia,“ informoval Peter Himič, generálny riaditeľ ŠDK.

Štátne divadlo muselo pristúpiť k zrušeniu nedeľňajšieho predstavenia Chrobák v hlave a baletu Labutie jazero v utorok 31.januára 2017.

„Po stanovení presného rozsahu poškodenia bude možné určiť čas, potrebný na opravu. Z tohto dôvodu bude Štátne divadlo informovať verejnosť o ďalšom postupe v priebehu utorka 31.január 2017. Pripomíname, že na Malej scéne sa inscenácie uvádzajú bez obmedzenia a rovnako je otvorená aj denná pokladňa divadla,“ doplnil Peter Himič, generálny riaditeľ ŠDK.

Aktuálne informácie sa budú nachádzať aj na webovej stránke divadla.

(fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk