HC Košice - Dukla Trenčín 3:2 v 22. kole Tipsport extraligy

Košičania začali v domácom prostredí aktívne a už v 2. minúte mal dobrú šancu Svitana, no trafil iba dobre postaveného Škrečka. Hostia odpovedali strelou Kopeckého od modrej čiary, no Hylák spoľahlivo zasiahol. "Oceliari" však pokračovali v útočnej aktivite, v 4. minúte sa spoza bránky natlačil pre Škrečka domáci Haščák, no gólman hostí sa nenechal zaskočiť. Trenčania predovšetkým pozorne bránili, dobre zhusťovali priestor pred svojou bránkou a nepúšťali súpera do vyložených šancí. V 14. minúte sa však ocitol pred ich brankárom osamotený Mlynarovič, ale po blafáku mieril iba vedľa. Na prekvapenie všetkých v 16. minúte otvoril skóre duelu hosťujúci Klíma, ktorý strelou spoza obrancu prekvapil Hyláka - 0:1. Domáci odpovedali bleskovo a o 37 sekúnd neskôr z otočky vyrovnal Róbert Huna - 1:1. Minútu pred koncom prvej tretiny sa dostal do brejku Marosz, ale Hylák si s jeho zakončením poradil, rovnako i s následnou strelou Pardavého st.

V úvode druhej dvadsaťminútovky nevyužili domáci hokejisti presilovú hru a to i napriek viacerým streleckým príležitostiam. Hostia nebezpečne pohrozili v 26. minúte, keď Mravík najprv netrafil odkrytú časť košickej bránky a o niekoľko sekúnd neskôr ani zblízka neprekonal presúvajúceho sa Hyláka. Košičania boli blízko ku gólu v 29. minúte, no Bulík po prihrávke spoza bránky nedokázal zblízka prekonať dobre chytajúceho Škrečka. Toho v 30. minúte nahradil Kutej, keďže si trenčiansky gólman musel upraviť výstroj. V 32. minúte sa vrátil na ľad a ešte na jej konci inkasoval druhý gól, keď košickú početnú výhodu o jedného hráča zužitkoval Matúš Chovan - 2:1. O tri minúty neskôr sa dostal v oslabení do úniku Slovák, trenčiansky brankár však podržal svoj tím.

Na začiatku záverečného dejstva sa počas úvodnej akcie dostal sám pred Hyláka Pardavý st., no zblízka ho neprekonal. Trenčania vyrovnali v 43. minúte v presilovej hre, Poznik napriahol od modrej čiary a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. "Oceliari" boli blízko ku gólu o minútu neskôr, Haščák v ideálnej príležitosti Škrečka neprekonal. Tréner "oceliarov" Milan Staš poslal na ľad už iba tri formácie, keď zo zostavy vynechal Pašeka a bratov Richarda a Róberta Hunovcov. V 51. minúte ho potešil Mlynarovič, ktorý zužitkoval prihrávku Jokeľa a po tretí raz poslal Košice do jednogólového vedenia - 3:2. V ďalšom priebehu sa vystupňovalo tempo hry a šance sa striedali na oboch stranách. Za Trenčanov to skúšal Klíma a za Košice dva razy Hašek, stav sa nemenil. Minútu pred koncom mohol zvýšiť Svitana a po ňom Bulík, no Škrečko podržal svoj tím. V závere sa hostia odhodlali k hre bez brankára, nič z nej však nevyťažili.

HC Košice - Dukla Trenčín 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 17. Róbert Huna, 32. Matúš Chovan, 51. Mlynarovič - 16. Klíma, 43. Poznik. Rozhodovali: J. Konc - Bogdaň, Rovenský, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedania: 31. Kutej namiesto Škrečka, 32. Škrečko namiesto Kuteja, 2435 divákov.

Hlasy po zápase:

Pavol Zůbek, asistent trénera Košíc: "Trenčín hral od začiatku defenzívny hokej, čo nám znemožnilo rozvinúť útočné kombinácie. Súper z prvej strely na našu bránku skóroval. Vzápätí sme však vyrovnali, ale keďže sme potrebovali dostať hostí pod tlak, zredukovali sme hru na tri útoky, a to prinieslo úspech v podobe tretieho gólu."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Na zápas sme nastúpili bez viacerých hráčov v základnej zostave. V priebehu prvej tretiny sa nám zranili ďalší dvaja a preto sme museli improvizovať v zostave. I napriek tomu ďakujem hráčom, že v zápase odviedli maximum."