Kandidáti volili dopoludnia

Volebná miestnosti sa dnes otvorili ráno o siedmej hodine a ešte je čas ísť voliť, pretože sa zatvoria až o desiatej večer. Výsledok, kto sa stane primátorom meste, by ma byť známy až okolo tretej hodiny v nedeľu nadránom.

Tradíciu ani tentokrát neporušil Richard Raši, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, ktorý v Barci pravidelne volí tesne po otvorení volebnej miestnosti. Voliť prišiel s manželkou Máriou len dvadsať minút po siedmej hodine.

Prvý kandidát na primátora Jozef Polaček volil desať minút pred ôsmou hodinou v priestoroch Základnej školy Hroncova. Spoločnosť mu robila jeho mama a brat s deťmi.

Martin Petruško volil na Základnej škole Považská o pol deviatej. Prišiel spolu s rodičmi, manželka ho pre pracovné povinnosti sprevádzať nemohla, bola na ceste z Bratislavy.

Exprezidenta, a tiež bývalého primátora Košíc, Rudolfa Schustera sprevádzali do volebnej miestnosti jeho deti – dcéra Ingrid a syn Peter. Prišli tesne po deviatej hodine na Univerzitu veterinárskeho lekárstva a farmácie. Po odvolení Rudolf Schuster uviedol, že rád poradí novému primátorovi, ak o to prejaví záujem.

S rodinou prišiel o pol jedenástej voliť do tých istých priestorov, ako Martin Petruško, aj ďalší kandidát na primátora Viliam Novotný.

Jediná kandidátka na primátorku Alena Bašistová volila na Poštovej ulici v priestoroch gymnázia o jedenástej hodine. Spoločnosť jej robili všetci štyria kandidáti – Ján Dečo, Richard Havrilla, Milan Lesňák a Miroslav Špak – bývali kandidáti, ktorí sa vzdali kandidatúry v jej prospech.

Voľby prebiehali v meste počas dňa bez incidentov, dva zaznamenali na Luníku IX, kde museli zavolať políciu. V prvom prípade do volebnej miestnosti prišiel muž s papierom. Mal na ňom napísané meno kandidáta, ktorého mal voliť. Bolo aj podozrenie na ovplyvňovanie voliča, pretože dcéra mala matku navádzať, koho má voliť.

(fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk