Legendárna česká kapela pokrstí v Košiciach album

Od mesta k mestu po Čechách a Slovensku putuje v týchto dňoch česká rocková legenda Progres 2. Na veľkom turné konajúcom sa pri príležitosti svojich 50 narodenín sa kapela zastaví aj v Košiciach a v klube Collosseum odohrá v stredu 28. 11. 2018 o 19.00 hod. koncert na ktorom vystúpi aj špeciálny hosť - DÁŠA UBROVÁ BAND.

Po kultových albumoch Barnodaj, Mauglí, Dialog s vesmírem, Třetí kniha džunglí prichádza Tulák po hvězdách

Na koncerte, ktorý Progres 2 odohrá vo svojej hviezdej zostave - Zdeněk Kluka, Pavel Váně, Miloš Morávek, Roman Dragoun a Pavel Pelc muzikanti pokrstia aj najnovší album nazvaný Tulák po hvězdách, inšpirovaný románom Jacka Londona. Tak, ako jeho predchodcovia bude aj tento už tradične tématický. „Je to hlavne nadčasový ľudský príbeh o slobode, príbeh, ktorý sa môže prihodiť komukoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek. A trebárs aj dnes a tu,“ uviedol spoluzakladateľ skupiny bubeník Zdeněk Kluka.

Album nahrávaný v štúdiu Cox Davida Kollera obsahuje 17 celkom nových skladieb. Novinka nevyšla iba na CD, ale aj ako dvojalbum na vinyle so špeciálnym bonusom pre fajnšmekrov - na jeho štvrtej strane je niekoľko raritných prastarých nahrávok z koncertu The Progress Organization v roku 1970.

Súťaž o desať vstupeniek na koncert

Colloseum club a portál kosickespravy.sk pripravili súťaž o 10 vstupeniek na koncert tejto kapely. Stačí, ak na facebookovú stránku Košické správy napíšete, alebo na redakcia@kosickespravy.sk zašlete do utorka 27. 11. 2018 správnu odpoveď na otázku, ako sa volá bubeník, spoluzakladateľ Progres 2?

Mená piatich vyžrebovaných výhercov, z ktorých každý získa po 2 vstupenky uverejníme v stredu 28. 11. 2018.

Vstupenky si výhercovia budú môcť vyzdvihnúť pred koncertom priamo v Collosseu na Dominikánskom námestí 35 v Košiciach.

(nn)

 

Zdroj: 
kosickespravy.sk