Nejasné bývanie kandidáta

Malá Ida má byť podľa kritikov kandidáta Martina Petruška jeho bydliskom. Jaroslav Polaček sa k svojmu bývaniu nevyjadruje. Obaja majú trvalý pobyt zapísaný v Košiciach.

Terajší viceprimátor Martin Petruško už pri svojom ohlásení kandidatúry na primátora v júni musel odpovedať na otázku novinárov, ako to je s jeho bývaním. V jeho súvislosti sa písalo, že má dom v Malej Ide.

„Vlastním v Košiciach byt a cítim sa byť Košičanom. Vyrástol som tu, študoval a trávim v meste takmer všetok svoj čas,“ reagoval Martin Petruško a dodal, že do Malej Idy chodí tak, ako niekto na chalupu.

Na Severe vlastní byt Jaroslav Polaček. Pre denník Korzár v roku 2015 uviedol, že ak si chce prevetrať hlavu, pokosí trávu na chalupe pri Košiciach.

Jaroslav Polaček vlastní podľa katastra nehnuteľností dom v Družstevnej pri Hornáde v časti Malá Vieska.

Na sociálnej sieti stránky kosickespravy.sk sa vyjadril k bývaniu Jaroslava Polačeka jeho kolega z poslaneckej stoličky v mestskom zastupiteľstve Marcel Gibóda. Uviedol, že v danom dome nežije.

Miestni obyvatelia, ktorí sa nechcú miešať do sporov v susedných Košiciach, tvrdia, že Jaroslav Polaček sa tam objavuje často. „Vidieť tu jeho auto aj počas týždňa, prichádza podvečer a niekedy ešte ráno okolo siedmej tu auto stojí,“ zhodli sa viacerí susedia. Poznamenali, že ich obec vyhľadávajú Košičania najmä na trvalé bývanie, nie na chalupárčenie. „Sme blízko mesta, takže Družstevná je pre jeho obyvateľov vyhľadávaná lokalita na bývanie. Jediná nevýhoda sú zápchy na začiatku Košíc,“ posťažovali sa.

(kjp)

Zdroj: 
kosickespravy.sk