Netradičné rekordy na siedmom ročníku Košice Night Run

Košický Nočný Beh vylákal do centra mesta tisícky návštevníkov. Dôvody boli rôzne, no spoločným menovateľom bola jednoznačne radosť z behu. Tú si užili bežci, ale aj všetci fanúšikovia, ktorí vytvorili dokonalú živú kulisu.  

Siedmy ročník Košice Night Run sa niesol v duchu viacerých „malých“ rekordov. Prvýkrát v histórii behu sa stalo, že viac ako 1000 bežcov zabehlo 10 kilometrov za menej ako hodinu. Zaujímavosťou nočného behu bol aj fakt, že  organizátori boli nútení z kapacitných dôvodov uzavrieť registráciu už v predvečer podujatia. Treticu rekordov dopĺňa aj počet hudobných pódií, celkovo ich bolo až 17, doteraz najviac,  a na svoje si prišli milovníci tanečnej hudby, nechýbal ani jazz, funky, ľudová či  komorná hudba. Bežcov k lepším výkonom vyburcovala aj energická temperamentná bubnová šou Campana Batucada, ktorá ku Košice Night Run patrí od začiatku.

Nesklamali ani bežci, mnohí tiež prekonali vlastné rekordy a beh za ideálnych poveternostných podmienok si užívali. Celkovo sa ich zaregistrovalo takmer 2000, na trati nechýbali ani deti z košických škôl, ktorých bolo viac ako 180. Väčší počet predbehli už len samotní fanúšikovia, ktorí prišli povzbudiť svojich favoritov priamo do mesta.

Bežci sa rozbehli presne o dvadsiatej, štart bol netradične presunutý k Immaculate.

„Pred novým priestorom sme mali rešpekt, a to preto, že je to trochu užšie ako pri Dolnej bráne, ale všetko dobre dopadlo. Chcem sa naozaj poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli s organizáciou, veľmi si to vážime. Najväčšia vďaka patrí bežcom, boli veľmi disciplinovaní a beh si patrične užívali,“ uviedol hlavný organizátor Marek Petráš z Rádia Košice. 

(fek, igb)

Zdroj: 
kosickespravy.sk