Ocenené Košice

Britský denník The Guardian nedávno zostavil rebríček 10 najlepších alternatívnych mestských zastávok v Európe. Mesto Košice zaradil na 4. miesto, čím sa metropola východu opäť dočkala medzinárodnej pozornosti a ohodnotenia. 

 

Rebríček bol zostavený s jasným cieľom. Britský denník The Guardian chcel touto cestou priblížiť historickú architektúru, krásnu scenériu a kultúru okúzľujúcich európskych miest, ktoré sú ideálne na dovolenku. 

Zahraničné média a uznávane cestovateľské portály si Košice všimli aj v minulých rokoch. V roku 2014 Americká mediálna spoločnosť Matador, zaoberajúca sa kultúrou a cestovaním, zverejnila na svojej stránke rebríček štyridsiatich najpôsobivejších miest sveta a americká televízia CNN zaradila Košice medzi top turistické destinácie. Významný americký cestovateľský server smartertravel.com zaradil Košice medzi 10 európskych pokladov, ktoré by mali cestovatelia navštíviť. Najväčší vydavateľ turistických sprievodcov na svete odporúčal Košice ako jednu z top pätnástich neobjavených destinácií Európy, rovnako ako Fodors Travel z New Yorku, vo svojom blogu na Huffington post.

Rozvoj Košíc v posledných rokoch je v spojení s bohatou históriou mesta kombináciou, ktorá nás zviditeľňuje na mape Európy.

Správa o zatiaľ poslednom ocenení zo strany britského denníka The Guardian potešila ja viceprimátora Martina Petruška: „Nie je to prvý a určite nie ani posledný raz, čo si krásu a jedinečnosť Košíc všimli a ocenili prestížne svetové médiá. Každá takáto skvelá správa môže nášmu mestu iba pomôcť ďalej sa pozitívne zviditeľniť a prilákať k nám ďalších zahraničných turistov. Teším sa z tohto záujmu o Košice a ďakujem všetkým Košičanom za to, že im záleží na meste, v ktorom žijeme a pracujeme."

(fek, lš)

Zdroj: 
kosickespravy.sk