Okrúhla návšteva

V zoologickej záhrade privítali 200-tisíceho návštevníka. Stal sa ním 27-ročný Patrik Šafran, ktorý prišiel do zoo so svojou priateľkou Nikoletou.  

Patrik ako štátny zamestnanec denne cestuje za prácou do Michaloviec. Priateľka pracujúca v cestovnom ruchu prezradila, že ako rodení Humenčania sa hodlajú v metropole východu usadiť natrvalo. Obaja milujú zvieratá, navštívili už viaceré zoo nielen na Slovensku.

„V košickej zoo sa cítime vždy veľmi príjemne. Je to perfektné miesto na prechádzku a čo je tu úžasné, to sú veľké výbehy pre zvieratá,“ povedal jubilujúci návštevník.

V tomto roku privítala ZOO Košice 200-tisíceho návštevníka o mesiac skôr ako vlani. Vývoj návštevnosti zásadne ovplyvnilo mimoriadne dobré počasie v apríli, ktoré prilákalo do ZOO historicky rekordných 30-tisíc návštevníkov. Jún bol za posledných 6 rokov najslabší. 

Prázdninové mesiace, naopak,  predbehli minulý rok o vyše štyri tisíc ľudí. Medzi zahraničnými návštevníkmi dominovali v hlavnej sezóne maďarskí turisti, potom to boli návštevníci z Českej republiky, Poľska, Ukrajiny, ale aj Izraelčania, Angličania, Nemci či Rakúšania.

Na doterajšej návštevnosti od začiatku roka sa cudzinci podieľali takmer 30-timi percentami.

Zoologická záhrada Košice sa v posledných rokoch zaradila medzi významné turistické ciele východného Slovenska.  Dvestotisícovú hranicu návštevnosti prvý raz prekonala v roku 2013. 

(fek, mal)

Zdroj: 
kosickespravy.sk