Otvorili Vincentínum

Nadácia Volkswagen Slovakia v rámci projektu #PomáhameĎalej prispela na výstavbu centra Vincentínum sumou 7-tisíc eur. 

V Košiciach - Šaci podporila výstavbu centra Vincentínum pre podporu a pomoc rodinám v núdzi.

„Za desať rokov existencie Nadácie sme podporili množstvo výnimočných projektov. Vincentínum je unikátny projekt, neľahká životná situácia totiž môže postihnúť hocikoho z nás, preto je akákoľvek pomoc vždy na mieste. Teší nás, že aspoň touto cestou môžeme podať pomocnú ruku tým, ktorí sa ocitli v núdzi,“ uviedla Alexandra Pappová z nadácie.

Vincentínum je krízové centrum pre rodiny v núdzi, ktoré prekonávajú najťažšie obdobie života a chcú začať odznova. Toto centrum dočasne nahradí strechu nad hlavou 4 rodinám, teda celkovo 20 ľuďom a bude poskytovať odborné poradenstvo a pomoc pri stabilizácií situácie. Vincentínum sa zároveň stane centrom pre poskytovanie ambulantných sociálnych služieb mnohým rodinám v susedstve.

„Veľa rodín na východnom Slovensku zápasí z rôznych dôvodov s finančnými problémami. Prvým kľúčovým bodom pre záchranu takejto rodiny je vytvorenie nového bezpečného domova. Centrum Vincentínum sa im snaží poskytnúť dočasný domov a pomocnú ruku. Vďaka Nadácií Volkswagen Slovakia sa krehké a neisté osudy ľudí menia na lepší život v istote. Sme nesmierne vďační za ich pomoc, vďaka ktorej robíme životy ľudí ľahšie,“ hovorí Joachim Dušan Fraňo zo Spoločnosti priateľov detí z detských domovov.

Buduje sa aj druhá časť centra, ktorého nevyhnutnou súčasťou je napríklad zabezpečenie novej vstupnej brány a vymurovanie ostatných súčastí výstavby.

(fek, vw)

Zdroj: 
kosickespravy.sk