PEM arénu v Starej Ľubovni slávnostne otvoril Marián Hossa

Do nového roka 2020 vstúpilo mesto Stará Ľubovňa s dlho očakávaným prírastkom v podobe novučkej hokejovej haly. Zimný štadión známy pod menom PEM aréna Stará Ľubovňa má rozlohu 56 x 26 metrov a kapacitu sto miest na tribúne.

PEM aréna

Projekt a následná stavba hokejovej haly boli realizované podľa plánu. Verejný prísľub, že si obyvatelia Starej Ľubovne budú môcť zakorčuľovať na novom ľade ešte v roku 2019, bol teda napokon dodržaný. 

Mesto Stará Ľubovňa na hokejovú halu alebo zimný štadión čakalo zhruba 30 rokov, no práve posledný deň v minulom roku zažili všetci tí, ktorí v dokončenie tohto projektu už ani nedúfali, mierny šok. PEM aréna otvorila svoje brány širokej verejnosti. Stavba hokejovej haly a jej samotné prevádzkovanie je spoločným projektom súkromného investora a mesta a už v prvých dňoch sa tvorili pred vstupom do hokejovej haly doslova zástupy ľudí.

Hoci patrí PEM aréna v Ľubovni medzi najmenšie zimné štadióny, už za krátku dobu svojho fungovania hokejová hala dokázala, že takéto projekty majú v súčasnosti veľký potenciál. Slávnostné otvorenie zimného štadióna dňa 14.1.2020 podporila svojou prítomnosťou aj jedna zo súčasnch najväčších hviezd slovenského hokeja – ľubovniansky rodák Marián Hossa

Vedenie mesta, ale i investor veria, že hokejová hala značnou mierou prispeje k záujmu o zimné športy u detí a mládeže všetkých vekových kategórii. V programe si svoje pravidelné termíny vyhradili aktivity ako napríklad verejné korčuľovanie pre deti aj dospelých či korčuľovanie pre školy. Ľadovú plochu si môžete dokonca i prenajať.

Neostáva už iné, ako si prísť ľad vyskúšať na vlastnej koži. Príďte do Starej Ľubovne zažiť nefalšovanú radosť, ktorú stavba hokejovej haly v okolí spôsobila. Všetko, čo potrebujete, je dobrá nálada a chuť trošku sa rozhýbať na ľade. Nemáte korčule? V PEM aréne vám ich dokonca požičajú alebo nabrúsia tie, ktoré roky odpočívali vo vašej skrini.

PEM aréna Stará Ľubovňa
PEM aréna Stará Ľubovňa
PEM aréna Stará Ľubovňa
Zdroj: 
kosickespravy.sk