Pohotovosť po novom

Lekárska služba prvej pomoci (LSPP) končí. Od 1. júla ju nahradí Ambulantná pohotovostná služba (APS). Zabezpečená bude prostredníctvom nových pevných bodov.

Aj napriek tomu, že od 1. júla dochádza k viacerým zmenám v poskytovaní zdravotnej starostlivosti na takzvaných pohotovostiach, pacienti nemusia mať obavy, že v ich obvode nebude zabezpečená zdravotná starostlivosť.

Nové pevné body APS pre dospelých pre košických pacientov budú na Národnej triede 27 v mestskej časti Sever a na doterajšej pohotovosti na Toryskej 1 na Terase sa po novom budú venovať pacientom z okolia. Podobne to platí aj v prípade detí a dorastu. 

Pohotovosti budú po novom fungovať v skrátenom režime, teda nie od 16. do 7.hodiny ráno, ale len do 22.hodiny. v pracovné dni. Cez víkendy a sviatky budú otvorené od 7. do 22.hodiny. Chorým tak budú po tomto čase k dispozícii už len urgentné príjmy v nemocniciach.

Zmeny sa nedotknú zubno-lekárskych pohotovostných služieb, fungovať budú rovnako, ako doteraz. Poplatok za APS sa zvýši z 1,99 eur na sumu 2 eur, ústavná pohotovostná služba bude stáť 10 eur, pričom doteraz za ňu pacient platil 1,99 eur. 

(fek, ač)

Zdroj: 
kosickespravy.sk