Primátor a starostovia pohostili bezdomovcov kapustnicou

KOŠICE – Predvianočnú kapustnici si vo štvrtok užili bezdomovci v Charitnom dome sv. Alžbety na Bosákovej ulici. Chutnú tradičnú vianočnú polievku im servírovali primátor Richard Raši a starostovia mestských častí Staré mesto, Západ a Juh - Ľubomír Grega, Rudolf Bauer a Jaroslav Hlinka, ktorí aj prispeli na chod útulku.

 

 

"Chceme takto priblížiť tým, ktorým my pomáhame celoročne, že aj tí ľudia ’hore’ majú s nimi takúto spoluúčasť, že sa môžu s nimi porozprávať a zdieľať koncoročné chvíle pokoja a radosti, ktorých ľudia bez domova až tak veľa nemajú," povedal riaditeľ Arcidiecéznej charity Košice Cyril Korpesio.

V ten istý deň, priniesli košickí skauti tak ako minulý rok, i teraz na magistrát svetlo, ktoré je symbolom blížiacich sa Vianoc Plamienok priamo z Betlehéma skauti slávnostne odovzdali do rúk primátora a viceprimátorov mesta.

 „ Som veľmi rád, že nám skauti porozprávali o zaujímavej púti Betlehemského svetla, ktorý symbolicky prepája ľudí rôznych krajín a zároveň ma teší, že si ho Košičania môžu z vestibulu magistrátu preniesť aj do svojich domovov, " povedal primátor Richard Raši.
 

(em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk