Šachisti na Hlavnej

Päťdesiatka šachistov na 25 šachovniciach bojovala v prvý septembrový deň o titul Majstra Košíc v rapid šachu priamo na Hlavnej ulici. Na terase Piano café sa najviac darilo domácemu majstrovi FIDE Norbertovi Zamborovi.

O svojom víťazstve rozhodol v 4. kole, keď vo vzájomnom zápase porazil napokon druhého medzinárodného majstra Artura Frolova z Ukrajiny. Prekvapením bol Ján Krajňák z Popradu, ktorý skončil napokon tretí. Podľa organizátora turnaja Pavla Žiga, zápolenia šachistov opäť pútali pozornosť nielen domácich návštevníkov centra, ale aj turistov. Tí pozorne sledovali napríklad zápasy 10-ročnej talentovanej Koščanky Viktórie Nadzamovej, ktorá prednedávnom získala na Majstrovstvách Európy v Prahe tretie miesto, ale aj hru najstaršieho účastníka turnaja 85-ročného Vojtecha Kluka.