Štartuje prevádzka cyklobusu

Dopravný podnik mesta Košice počas Európskeho týždňa mobility spúšťa prevádzku cyklonosičov na linke 14. 

Ústrednou témou Európskeho týždňa mobility pre rok 2018 je slogan „Kombinuj a choď!,“ ktorý vyzýva k využívaniu rôznych druhov dopravy a ich vzájomného kombinovania. Ideálnym naplnením vízie kampane je prepojenie variabilného a zároveň ekologického spôsobu cestovania so zdravým životným štýlom. Dopravný podnik mesta Košice v zmysle podpory tejto myšlienky a skvalitnenia svojich služieb zavádza novinku v podobe prvého cyklobusu v Košiciach.

Cyklonosič na linke 14 otestovali medzi prvými generálny riaditeľ Dopravného podniku mesta Košice Richard Majza a viceprimátor mesta Martin Petruško: „Snažíme sa ponúknuť Košičanom čo najviac rôznych príležitostí, aby uprednostnili verejnú pred osobnou dopravou. Aj toto je jedna z nich a my veríme, že ju využije čo najviac obyvateľov nášho mesta.“

Generálny riaditeľ Dopravného podniku mesta Košice Richard Majza verí, že cyklonosiče na linke 14 budú plne využívané: „Uvedomujeme si potrebu neustáleho zlepšovania prepravných možností, preto som presvedčený, že o novú službu bude zo strany verejnosti záujem.“

Verejnosť môže cyklobus začať využívať od najbližšieho víkendu. Hneď prvú jazdu si Košičania užijú bezplatne. V sobotu 22.septembra je v rámci Svetového dňa bez áut doprava v mestská hromadná doprava zadarmo.

Cyklobus bude premávať počas voľných dní do nedele 4.novembra na linke 14J, okrem posledného večerného spoja linky o 20:29.

Odchody cyklobusu zo zastávky Havlíčkova: 8:29, 10:35, 12:35, 14:35, 16:35, 18:29.

Odchody cyklobusu zo zastávky Jahodná: 8:52, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, 18:52.

Nástup a výstup s bicyklom je možný len na zastávkach: Havlíčkova, Alpinka a Jahodná, chata.

„Upozorňujeme cestujúcich, že bicykel je v zmysle tarify považovaný za batožinu, preto je pri jeho preprave potrebný cestovný lístok pre batožinu v hodnote 60 centov. Tento lístok je platný jednu hodinu,“ upozornila Michaela Karaffová, vedúca referátu marketingu, reklamy a Public relations Dopravného podniku.

(fek, mk)

Zdroj: 
kosickespravy.sk