Stojan ako visačka

Košice - Návštevníci pred nákupno-zábavným centrom Aupark nájdu úplne nové cyklostojany v netradičnom tvare cenovej visačky. 

Pre nákupné centrum ich navrhla 26–ročná dizajnérka z Košíc Mária Bujňáková.

Nové stojany vznikli na základe podnetov verejnosti, ktorá si ich vyžiadala prostredníctvom sociálnych sietí, či mailom. „Názor našich návštevníkov je pre nás dôležitý. Vypočuli sme si preto ich námietky pokiaľ ide o možnosti parkovania bicyklov pri našom centre. Verím, že sa nám týmto krokom podarí splniť očakávania aj tých najnáročnejších cyklistov,“ uviedol riaditeľ centra Marcel Boroš.

Pri navrhovaní stojanov zohľadnila Mária Bujňaková nielen dizajn, ale najmä požiadavky cyklistov. Tvar stojana je navrhnutý tak, aby si cyklisti mohli o jeho konštrukciu upevniť kostru bicykla namiesto kolesa. Zároveň je stojan striekaný špeciálnym práškovým povlakom, ktorý by mal zabrániť oderu bicykla.

„Tvar cenovej visačky, ktorú bežne nájdeme na tovare v obchodoch, mi ponúkol možnosť skĺbiť dizajnový prvok predstavujúci nákupné centrum s funkčnosťou, ktorú si vyžadujú všetci nadšenci cyklistiky,“ vysvetlila Mária Bujňáková netradičný tvar cyklostojana.

Nové cyklostojany nájdete na dvoch miestach pred Auparkom Košice – pri hlavnom vchode z Námestia osloboditeľov a pri vchode z ulice Senný trh.

(fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk