Štvrtá sa volá VIDMO

Prvá adventná nedeľa bola i dňom, kedy svetlo sveta oficiálne uzrela nová kniha z pera košickej autorky Evy Bodnárovej.

V nedeľu, tohtoročnú prvú adventnú, sa v neveľkej talianskej vinotéke na Kováčskej ulici uvádzalo do života, alebo ak chcete krstilo. Svetlo sveta uzrela už štvrtá kniha Evky Bodnárovej. Samotného aktu uvedenia do života sa na jej požiadanie zhostil Tibor Szucz. " Preto práve on, lebo ma podporoval v tvorbe a inšpiroval k napísaniu tejto štvrtej," prezradila dôvody svojej voľby Eva Bodnárová. Nenápadná knižka v sivom prebale s vyše tristo stranami bola poctivo pooblievaná červeným vínom z veľkej fľaše. "Neboj sa, lej, " vyzývala spočiatku autorka Tibora Szucza, aby vzápätí kontrovala: "Už stačí, je to predsa veľmi dobré víno."  

"K napísaniu svojej prvej knihy VŠETKO KRÁSNE ČO SA MI MOHLO STAŤ som sa dostala v roku 2014 na popud svojho okolia. Pracovala som ako šéfredaktorka v jednom časopise a mojou úlohou bolo i písanie úvodníkov do každého nového čísla. Ľuďom sa úvodníky páčili a pýtali sa, prečo nenapíšem knihu. Nakoplo ma to a kniha poviedok zo života bola na svete. O rok na to prišla druhá DOTÝKAŤ SA DOVOLENÉ a v roku 2016 tretia KÝM JEJ NARÁSTLI KRÍDLA. " prezradila o svojich začiatkoch Eva Bodnárová. " Táto posledná je iná v tom, že kým predchádzajúce sú zbierky poviedok, VIDMO je román. Hoci zložený z 52 poviedok, z ktorých každá má svoju pointu. Poviedky sú gradované a dejovo zovreté do podoby románu. Bolo to náročnejšie a tak ho vydávam až teraz, po dvoch rokoch práce. Chcela som napísať knihu o živote. O jeho krásach, na ktoré by sme nemali zabúdať." doložila Evka Bodnárová.

Jej knihy v kníhkupectvách však nenájdete. "Predávam ich cez vydavateľstvo Bodnár. Obchod by zhltol veľa a písaním kníh sa dnes uživí málokto. Ľudia sa môžu prísť opýtať sem do vinotéky, alebo si knihy objednať na mojej mailovej adrese bodnarova.evka@gmail.com. Z tých prvých už veľa neostalo. Dúfam, že sa bude páčiť i táto posledná." uzavrela Eva Bodnárová.

(ček) 

Zdroj: 
kosickespravy.sk