Živé šaty vyrástli

KOŠICE –V priestoroch bývalej Veveričky na Hlavnej ulici, sa v pondelok (7.11.) konala prezentácia „Živých šiat“ mladej umelkyne Doroty Sadovskej.

Semiačka, ktoré pred dvoma týždňami zasiali, vzklíčili, rozrástli sa a tak samotná príroda vytvorila skvelý materiál, z ktorého D. Sadovská urobila rôzne šaty a doplnky. A že sa nejakú chvíľu dajú i nosiť, videli návštevníci na malej módnej prehliadke. Šaty postupne zvädnú a tento časozberný projekt nám pripomína, že všetko má svoj začiatok aj koniec.


Medzinárodne uznávaná multimediálna výtvarníčka a vydavateľka časopisu SADO, distribuovaného na Slovensku, v Rakúsku, Čechách a Francúzsku, Dorota Sadovská (1973) sa zaoberá hlavne ľudským telom - či už vcelku alebo časti, zavše dokonca iba pripomenutím v podobe antimódnej kreácie. Jej košické predstavenie sa v butiku "Živé šaty" s postupným rastom trávových odevov poukazuje na našu odlúčenosť od prírody, z ktorej sme vzišli, na pominuteľnosť času a hodnôt, ako aj na predajnosť či senzačnosť prirodzených javov zámerným zviditeľnením.

(em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk