Zlatý poklad smeruje do Sniny

Na 34. ročníku Košického zlatého pokladu zvíťazila skladba Nebezpečenstvo v podaní skupiny Nová dimenzia. 
 

Kulturpark sa stal dejiskom finálového koncertu pesničkovej súťaže RTVS Košický zlatý poklad. O víťazstvo v aktuálnom ročníku sa uchádzalo 161 prihlásených piesní. 
  
Do finále na základe rozhodnutia výberovej komisie a SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko postúpilo 12 skladieb, ktoré zazneli v podaní spevákov a skupín z celého Slovenska.

Okrem súťažných piesní sa na koncerte predstavil víťaz predchádzajúceho ročníka Adrián Ondov a dnes už populárny víťaz z roku 2010 Tomáš Buranovský. O víťazoch rozhodla odborná porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Rasťo Kopina, Juraj Vančík, Jindřich Bardon, Richard Jajcay a Juraj Hidvéghy, výsledky vyhlásil predseda poroty Igor Timko. 
  
Tretie miesto a finančnú cenu 500 eur získala pieseň „Sto a milión krát“ autorov Jozefa Kovalčíka a Vlada Krausza v podaní speváčky Byia. 

Druhú priečku a finančnú cenu 750 eur získala pieseň najmladšej súťažiacej, šestnásťročnej Viktórie Tarabovej „Jednoduchá“ v jej vlastnom podaní. 

Na prvom mieste skončila a získala finančnú cenu tisíc eur pieseň „Nebezpečenstvo“ autorov Simona Ihnáta a Silvestra Michalenka podaní skupiny Nová dimenzia. Súčasťou ceny pre absolútneho víťaza je aj priestor na nahrávanie víťaznej piesne v bratislavskom rozhlasovom nahrávacom štúdiu. 

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad vznikla v roku 1980, jej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice.

Doposiaľ na nej zaznelo 373 nových, pôvodných slovenských piesní a k jej úspešným finalistom patrili aj Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupiny No Name, Nocadeň, Iconito, Marián Čekovský, Peter Cmorík či Tomáš Buranovský. 

(fek, rtvs)

Zdroj: 
kosickespravy.sk