Repete s Krasnojarskom

Aj v tejto sezóne sa bude v Košiciach hrať play off ženského Eurocupu FIBA. Rozhodli o tom basketbalistky Good Angels Košice, ktoré aj na domácej palubovke zopakovali 16 bodové víťazstvo nad Krasnojarskom. Po štvrtom víťazstve v rade majú už pred posledným zápasom skupiny B proti Ružomberku majú istotu postupu do play off.

„Nebolo to až tak jednoduché, ako to možno vyzeralo. Rusky sú dobré strelkyne a trojkami sa mohli dostať späť do duelu. Mentálne sme to zvládli a tešíme sa z triumfu. V obrane sa nám darilo, to bol kľúč k úspechu. V druhej štvrtine sme síce na chvíľu mentálne padli, ale dôležité bolo, že sme sa vrátili späť do duelu,“ hodnotila zápas s Krasnojarskom Marta Páleníková. Posledný zápas v skupine odohrajú Košičanky v stredu 29. novembra v Ružomberku a budú v ňom chcieť vyhrať čo najvyšším rozdielom. Lebo skóre rozhodne o tom, či vstúpia do play off ešte v tomto roku v prvom kole, alebo vďaka konečnému umiestneniu do 8. miesta v tabuľke postupujúcich budú nasadené až do druhého kola, ktoré sa hrá až v budúcom roku.

EUROCUP FIBA V BASKETBALE ŽIEN – SKUPINA B – 5. KOLO:

Good Angels Košice – Enisey Krasnojarsk (RUS) 77:61 (40:35), najviac bodov: Morris 18, Jurčenková 14, M. Páleníková 10 - Monroe 15, Svaryte 12, trestné hody: 13/19 – 13/20, trojky: 8/21 – 4/11,  štvrtiny: 28:14, 12:21, 21:8, 16:18.