V Ružomberku rozhodlo predĺženie

Basketbalistky Good Angels Košice postúpia do play off Eurocupu FIBA s bilanciou 5 víťazstiev a jedna prehra v skupine B. V poslednom zápase dokázali v stredu v Ružomberku zvíťaziť o tri body až po predĺžení a snaha vylepšiť si skóre a dostať sa do prvej osmičky nasadených tímov pri žrebovaní tak zrejme nebude korunovaná úspechom, hoci o všetkom rozhodnú až zápasy skupinovej fázy vo štvrtok 30. novembra.

Do zápasu lepšie vstúpili Ružomberčanky, ktoré vyhrali prvú štvrtinu o 9 bodov a s trojbodovým náskokom odchádzali aj na polčasovú prestávku. Anjelky sa prvý raz dostali do vedenia ž v polovici tretej štvrtiny, ale ani oni ani domáce basketbalistky si nedokázali v ďalšom priebehu vybudovať výraznejší náskok a po štyridsiatich minútach bol stav vyrovnaný. Víťazstvo tak Good Angels strhli na svoju stranu až v predĺžení. „Ružomberok v posledných zápasoch ukázal svoju kvalitu, vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Som rád, že sme vyhrali, každý takýto výsledok družstvo posúva. Nechýbalo veľa, aby nás domáce hráčky zdolali. Napokon sme ťažký zápas zvládli a postúpili zo skupiny s bilanciou 5 – 1,“ hodnotil podľa klubového webu anjelok zápas tréner Peter Jankovič.

Košičanky sa po tomto výsledku pravdepodobne nezmestia do prvej osmičky tímov po skupinovej fáze, ktorá vstúpi do play off až v druhom kole a tak sa môžu fanúšikovia tešiť na jeden eurocupový zápas ešte pred koncom starého roka.

EUROCUP FIBA V BASKETBALE ŽIEN – SKUPINA B - 6. KOLO:

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 56:59pp (30:27, 54:54), najviac bodov: Kováčiková 14, Brown, Campbell a Mištinová po 9 - Morris 14, Páleníková 11, trojky: 4/19 – 8/23, trestné hody: 10/16 – 7/11, štvrtiny: 21:12, 9:15, 11:15, 13:12 - 2:5.